Son Haberler

Yazar Arşivi: serkan kurt

17 Günlük Kapanmada Açığız

17 Günlük Kapanmada Açığız

29 Nisan 2021 ve 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında hizmet vermeye devam ediyoruz. Sayın müşterilerimize bildiririz. Devamını Oku »

Bitkilerde ilaçlama yöntemi

Bitkilerde ilaçlama yöntemi

Bahçemizde Bitki İlaçlamasını Nasıl Yapmalıyız?  Bahçemizin ilaçlamasını yaparken su ve nem geçirmeyen kıyafetler giymemiz çok önemlidir. Mutlaka şapka, gözlük ve eldiven kullanmalıyız. Zirai ilaçların kutularına temas ettiğimizde bile zehrin vücudumuza geçebileceğini unutmamalıyız. İlaçlamanın yapılacağı zaman, mümkünse sabah ve akşam saatlerinde olmalıdır. Gündüz ve sıcak saatler, ilaçlama için uygun saatler değildir. ... Devamını Oku »

2017 yılı yeni gelen bahar ayı

2017 yılı yeni gelen bahar ayı

Bahar ayında yapılması gereken tüm ilaçlama işlemleri için bizi arayınız. Devamını Oku »

1 Mayıs 2017

1 Mayıs 2017

Baharın geliş ve işçi bayramı bugün. Baharın tüm güzeliklerinin sağlıklı olması için bizi ziyaret edin. Devamını Oku »

Bitkilerde Demir Eksikliği

Bitkilerde Demir Eksikliği

Yaprakların en ince damarları yeşil kalarak, damarlar arasındaki kısımlarda renk tamamı ile sarıya döner. Demir eksikliğinin ileri sevide olması durumunda damarlar iyice sararır. Çözüm için bizi arayınız. Devamını Oku »

Bağ Uyuzu

Bağ Uyuzu

Bağ yapraklarının alt yüzünden başlayarak, devam eder. Grimsi renge dönüşerek ilerleyişini sürdürür. Bu grimsi renk ilerleyen zamanda kahverengi bir ton alarak yaprağın üst yüzeyine ilerler. Yaprağın üst yüzeyinde kabartılar meydana gelir. Çözüm için bizi arayınız. Devamını Oku »

Bitkilerde Salyangoz Zararı

Bitkilerde Salyangoz Zararı

Bitkilerin yaprak, sürgün ve meyvelerini kemirmek sureti ile salyangozlar bitkilere zarar vermektedir. Kemirdikleri yaprakların yalnızca damarları kalmaktadır. Çözüm için bizi arayın. Devamını Oku »

Antraknoz Hastalığı

Antraknoz Hastalığı

İlk kez çıkan yapraklarda gövdede siyah lekeler ile başlamaktadır. Daha sonraki safhada yaprak, meyvede ve tohumlarda görülür. Yaprağın alt kısımlarında koyu renkli çizgi halinde görülmektedir. Hastalığın şiddetine bağlı olarak yaprak dökülmeleri gözlenir. Çözüm için bizi arayın. Devamını Oku »

Külleme

Külleme

Külleme hastalığı hemen hemen bütün bitkilerde gözükmektedir. Hastalıklı yapraklar büyümez ve meyveler tatsızlaşır, hastalığın ileri evrelerinde yaprak ve meyve dökümü görülmektedir. Çözüm için bizi arayın. Devamını Oku »

Koşnil Zararı

Koşnil Zararı

Gövde ve kalın dallarda oluşan bir hastalıktır. Ergin ve nimflerin beslenmesi sonucu ağaçları zayıflatıp dallarını kurutarak, yoğun tatlımsı bir sıvı madde salgılayarak ağaçlara zarar verir. Tatlımsı madde sürgün veren dallara veya yapraklara bulaştığında yaprak solunumu durur. Meyvelerde ise kalite bozukluğu görülür. Devamını Oku »